سقط جنین با میسوپروستول خودگردان: راهنمایی برای زنان

سقط جنین روش میسوپروستول

مقدمه
سقط جنین با میسوپروستول : میلیون ها زن در سراسر جهان با اطمینان از بارداری خود با استفاده از داروها خاتمه داده اند زیرا اولین بار در اواخر دهه 1980 میلادی میفپریستون یا 486 RU به وجود آمد. تحقیقات در دو دهه گذشته چندین رژیم بسیار مؤثر برای سقط جنین پزشکی اولیه را مشخص کرده است. 1 چه در مرکز بهداشت و یا در خانه توسط خود خانم ها انجام شود ، رژیم های با استفاده از قرص ها گزینه ای را پیشنهاد می کنند که بسیاری از خانمها ترجیح می دهند جراحی های سقط جراحی مانند آسپیراسیون خلاء دستی. یا اتساع و کرتاژ (D&C).سقط جنین روش میسوپروستول

از آنجا که mifepristone یک داروی سقط جنین است ، فروش و استفاده از آن در اکثر کشورها با قوانین محدودکننده سقط جنین مجاز نیست. در مقابل ، میزوپروستول یک داروی ضد زخم است و تحت نام های مختلف تجاری در سراسر جهان ثبت شده است. 2،3 تحقیقات نشان داده اند که میزوپروستول به تنهایی در حدود 75 تا 85 درصد در القاء سقط جنین در سه ماهه اول هنگامی که به عنوان توصیه می شود موفق است. گرچه میزوپروستول به تنهایی نسبت به ترکیب با مییفپریستون کمتر موثر است ، اما جایگزینی ایمن و در دسترس برای زنان ارائه می دهد.

خرید قرص سقط جنین

دستورالعمل ها برای استفاده از MISOPROSTOLبرای ایجاد سقط جنین
Misoprostol به طور معمول در داروخانه ها در قرص های 200 میکروگرم فروخته می شود. برای شروع یک سقط جنین ، چهار قرص توصیه می شود و برای تکمیل آن چهار مورد (یا به ندرت ، هشت) مورد نیاز است. بهتر است در طی نه هفته از آخرین قاعدگی ، از میزوپروستول استفاده شود. یعنی کمتر از 63 روز از روز اول آخرین دوره عادی حساب می کند. هرچه در اوایل بارداری میوزوپروستول بهتر انجام شود ، زیرا ایمن تر ، موثرتر و دردناک تر است. میسوپروستول می تواند بعدا در دوران بارداری مورد استفاده قرار گیرد ، اما خطر عوارض بیشتر است (در زیر مراجعه کنید). خانمهایی که دارای دستگاه ضد بارداری داخل رحمی هستند ، باید قبل از استفاده از میزوپروستول از آن خارج شوند.سقط جنین روش میسوپروستول

راهنماهای پیشگیری از 12 هفته: 4
مرحله اول: چهار قرص 200 میلی گرم (یا معادل آنها) را در دهان در زیر زبان یا کیسه گونه قرار دهید. قرص ها را به مدت 20 تا 30 دقیقه در دهان نگه دارید تا محلول آنها شود و سپس قطعات باقی مانده را بلعید.

سقط جنین با دارو

در طی این فرایند ، ممکن است خونریزی را تجربه کنید که تا حدودی سنگین تر از یک دوره باشد. این طبیعی است. شما باید یک دستمال بهداشتی ضخیم تهیه کنید.

خونریزی و انقباضات رحمی (گرفتگی) ممکن است به سرعت 30 دقیقه پس از این مرحله اول شروع شود. اگر خونریزی و انقباضات در مدت 3 ساعت شروع نشوند ، مرحله 2 را ببینید (در زیر).

خونریزی به خودی خود به معنای سقط جنین نیست. بازرسی دقیق از پد سرویس بهداشتی یا مخزن دیگر می تواند فسخ بارداری را نشان دهد. تشخیص این در مراحل اولیه بارداری دشوار خواهد بود ، زیرا بافت جنین از لخته شدن طبیعی خون قاعدگی قابل تشخیص نیست. به عنوان مثال ، شش هفته از زمان بارداری (یعنی شش هفته از روز اول آخرین دوره قاعدگی) ، کیسه جنینی فقط به اندازه یک دانه کوتاه برنج است. در مورد هفته هشتم ، در مورد اندازه لوبیا کلیه بیشتر قابل مشاهده است. برای خاتمه از هفته 10-12 ، جنین 30 میلی متر تا 8 سانتی متر طول (1+ تا 3+ اینچ) دارد و با گذشت آن بسیار روشن خواهد بود.سقط جنین روش میسوپروستول

سقط جنین

اگر مشخص نیست که بارداری در طی سه ساعت پس از مصرف اولین دوز پایان یافته است – به عنوان مثال ، اگر کیسه جنین روی لنت سرویس بهداشتی قابل مشاهده نیست ، یا اگر گرفتگی بدون کاهش آن ادامه دارد ، به مرحله 2 بروید.

مرحله دوم: چهار قرص 200 میلی گرم دیگر را در زیر زبان یا درون کیسه گونه قرار دهید و آنها را برای مدت 30 تا 30 دقیقه در آن جا نگه دارید تا حل شوند.

مرحله سوم: اگر بارداری سه ساعت پس از استفاده از مجموعه دوم قرص ها و خونریزی به پایان نرسیده است ، چهار قرص دیگر 200 میکروگرم قرص میزوپروستول مصرف کنید.

خرید قرص سایتوتک
خرید قرص سایتوتک

اکثر حاملگی ها به مدت 12 هفته در طی ساعاتی از اولین بار مصرف میزوپروستول پایان می یابد. به طور کلی ، بیش از سه چهارم از زنان در 24 ساعت اول سقط جنین را تجربه می کنند ، اگرچه گاهی اوقات طولانی تر طول می کشد .4 اگر ناموفق باشد ، ممکن است کل فرایند تکرار شود.

رهنمودهای پیشگویی از هفته های 13-20: 5
اگرچه میزوپروستول به تنهایی می تواند برای سقط جنین در سه ماهه دوم نیز استفاده شود ، اما با پیشرفت بارداری ، احتمال بروز عوارض جدی مانند پارگی رحم یا خونریزی افزایش می یابد. دسترسی سریع به مراقبت های اضطراری در یک مرکز پزشکی امری ضروری است و زنان نباید به تنهایی اقدام به سقط جنین کنند. آنها همچنین باید برای عبور جنین و جفت در این مرحله آماده شوند.سقط جنین روش میسوپروستول

مرحله 1: فقط دو قرص (نه چهار) قرص 200 میلی گرم در زیر زبان یا در کیسه گونه را وارد کنید. خاتمه حاملگی های سه ماهه دوم نیاز به دوزهای پایین تر از میزوپروستول دارد زیرا رحم در این مرحله از بارداری نسبت به دارو حساس تر است. مصرف بیش از حد در این مرحله از بارداری خطرناک است. قبل از مصرف دو ساعت دیگر صبر کنید.

دوزهای اضافی را تکرار کنید: هر 3 ساعت دو قرص200 میلی گرم دیگر را زیر زبان یا داخل کیسه گونه وارد کنید.

با شروع خونریزی و انقباضات ، بهتر است به بیمارستان بروید و از سقط جنین گزارش دهید. بیمارستان ممکن است یک عمل جراحی انجام دهد – مرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *