قرص برای سقط جنین

قرص برای سقط جنین

قرص برای سقط جنین

سقط جنین “دوره بعد” چیست؟قرص برای سقط جنین
هر ساله حدود 1.2 میلیون سقط جنین در ایالات متحده انجام می شود. بیشتر آنها در سه ماهه اول بارداری اتفاق می افتد.قرص برای سقط جنین

“سقط جنین بعد از ترم” در سه ماهه دوم یا سوم بارداری رخ می دهد.

حدود 8 درصد بین هفته های 13 و 27 بارداری یا در سه ماهه دوم رخ می دهد. حدود 1.3 درصد از كل سقطها در هفته یا بعد از 21 انجام می شود.قرص برای سقط جنین

اگرچه برخی از افراد به سقط جنین هایی که بعدا در دوران بارداری رخ می دهند به عنوان “اواخر دوره” اشاره می کنند ، این عبارت از نظر پزشکی نادرست است.

حاملگی “در اواخر دوره” حاملگی 41 هفته گذشته است – و به طور کلی حاملگی 40 هفته طول می کشد. به عبارت دیگر ، زایمان قبلاً رخ داده است. این بدان معنی است که “سقط جنین در اواخر دوره” غیرممکن است.

نحوه انجام این روش

بیشتر افرادی که سقط جنین بعد از مدت طولانی دارند ، دچار سقط جراحی می شوند. این روش اتساع و تخلیه (D&E) نامیده می شود.

D&E معمولاً به صورت سرپایی در کلینیک یا بیمارستان قابل انجام است.

اولین قدم نرم شدن و گشاد شدن دهانه رحم است. این می تواند یک روز قبل از شروع تحقیق و توسعه آغاز شود. شما می توانید همانطور که برای معاینه لگنی انجام دهید ، روی پای خود قرار بگیرید. پزشک شما برای گسترده تر شدن دهانه واژن از یک اسپکولوم استفاده خواهد کرد. این به آنها اجازه می دهد تا دهانه رحم شما را تمیز کرده و از بی حسی موضعی استفاده کنند.

پس از آن ، پزشک شما یک چوب رقیق کننده (رقیق کننده اسمزی) به نام لامیناریا را در دهانه رحم شما وارد می کند. این چوب رطوبت را جذب می کند و به دلیل تورم گردن رحم را باز می کند. از طرف دیگر ، پزشک شما می تواند از نوع دیگری از چوب کشش کننده به نام Dilapan استفاده کند که می تواند در همان روز بعد از جراحی وارد شود.

پزشک شما ممکن است یک داروی بنام میزوپروستول (آرتروتک) نیز به شما بدهد ، که می تواند به آماده سازی دهانه رحم کمک کند.

قرص برای سقط جنین بدون نسخه

درست قبل از D&E ، به احتمال زیاد شما باید آرام بخش وریدی یا بیهوشی عمومی به شما داده شود ، بنابراین احتمالاً در طی روش خواب خواهید دید. همچنین برای جلوگیری از ابتلا به عفونت به شما اولین مقدار از آنتی بیوتیک درمانی داده می شود.

سپس پزشک شما چوب گشادکننده را برداشته و رحم را با ابزار نوک تیز بنام کوروت تکه تکه می کند. از مکش خلاء و سایر ابزارهای جراحی برای استخراج جنین و جفت استفاده می شود. در طول عمل ممکن است از راهنمایی سونوگرافی استفاده شود.

برای تکمیل مراحل حدود نیم ساعت زمان لازم است.

چه کسی واجد شرایط این روند است؟

شرایطی که سقط جنین های بعد از مدت مجاز به آنها می باشد متفاوت از ایالت به ایالت دیگر است. در حال حاضر ، 43 ایالت حداقل برخی از سقط جنین ها را بعد از یک دوره مشخص در بارداری منع می کنند. قرص برای سقط جنین از 24 ایالت که سقط جنین را در هفته یا بعد از هفته حاملگی خاص ممنوع اعلام می کنند ، 17 مورد از این ایالات سقط جنین را تقریباً 20 هفته پس از لقاح ممنوع می دانند.

پزشک شما قادر خواهد بود گزینه های موجود در ایالت شما را توضیح دهد.

هزینه ، ایمنی و اثربخشی
طبق برنامه ریزی شده پدر و مادر ، یک تحقیق و توسعه می تواند در سه ماهه اول 1.500 دلار هزینه داشته باشد ، و سقط جنین در سه ماهه دوم تمایل به هزینه بیشتری دارد. انجام عمل در بیمارستان ممکن است گرانتر از انجام آن در یک کلینیک باشد.

برخی از بیمه نامه های درمانی ، سقط جنین را به طور کامل یا جزئی انجام می دهند. خیلی ها اینطور نیست. مطب پزشک شما می تواند از طرف شما با بیمهگر تماس بگیرد.

D & E سه ماهه دوم یک روش پزشکی ایمن و مؤثر است. اگرچه عوارض بالقوه ای نیز وجود دارد ، اما آنها کمتر از عوارض زایمان هستند.قرص برای سقط جنین

نحوه آماده سازی برای این روش
قبل از برنامه ریزی روش ، شما یک جلسه عمیق با پزشک خود برای گفتگو دارید:

سلامت کلی شما ، از جمله شرایط موجود
هر دارویی که مصرف می کنید و نیاز به پرش از آنها قبل از عمل دارید یا خیر
مشخصات این روش
در بعضی موارد ، لازم است روز قبل از عمل به پزشک مراجعه کنید تا گشاد شدن رحم شما شروع شود.

مطب پزشک شما قبل و بعد از عمل دستورالعمل هایی را ارائه می دهد که باید با دقت دنبال کنید. به شما توصیه می شود قبل از D&E حدود هشت ساعت غذا نخورید.

اگر این کارها را از قبل انجام دهید مفید خواهد بود:

بعد از جراحی ترتیب حمل و نقل خانه را ترتیب دهید ، زیرا نمی توانید خودتان رانندگی کنید
تهیه لنت های بهداشتی آماده باشید زیرا قادر نخواهید بود از تامپون ها استفاده کنید
گزینه های کنترل تولد خود را بدانیدقرص برای سقط جنین

بعد از عمل چه انتظاری باید داشت
برای اطمینان از اینکه به شدت خونریزی نمی کنید یا عوارض دیگری را به همراه دارید ، به چند ساعت مشاهده نیاز خواهید داشت. در این مدت ، ممکن است دچار گرفتگی و لکه بینی شوید.

وقتی مرخص شد ، به شما آنتی بیوتیک درمانی داده می شود. برای جلوگیری از ابتلا به عفونت حتماً تمام آن را دقیقاً مطابق آنچه گفته شده است مصرف کنید.

برای درد ، می توانید استامینوفن (تیلنول) یا ایبوپروفن (Advil) را به عنوان کارگردانی مصرف کنید ، اما ابتدا از پزشک خود سؤال کنید. آسپرین (بایر) را مصرف نکنید ، زیرا می تواند باعث خونریزی بیشتر شما شود.قرص برای سقط جنین

ممکن است روز بعد احساس خوبی داشته باشید یا ممکن است یک روز مرخصی قبل از بازگشت به محل کار یا مدرسه نیاز داشته باشید. برای یک هفته از ورزش سنگین خودداری کنید ، زیرا می تواند خونریزی یا گرفتگی را افزایش دهد.

برای از سرگیری فعالیتهای معمول خود ، توصیه های پزشک خود را دنبال کنید. زمان ریکاوری می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد ، بنابراین به بدن خود گوش دهید.

عوارض جانبی رایج
برخی از عوارض جانبی احتمالی عبارتند از:

گرفتگی ، به احتمال زیاد بین روزهای سوم و پنجم پس از عمل
حالت تهوع خصوصاً در دو روز اول
درد سینه
به مدت دو تا چهار هفته از خونریزی سبک تا سنگین ، به پزشک خود بگویید اگر بیش از دو پد ماکسی در ساعت به مدت دو یا چند ساعت پشت سر هم خیس کردید
لخته هایی که به بزرگی یک لیمو باشد ، اگر بزرگتر از آن است به پزشک خود اطلاع دهید)
اگر تب از درجه پایین باشد ، اگر بالاتر از 100.4 درجه فارنهایت (38 درجه سانتیگراد) است ، با پزشک خود تماس بگیرید.
از قاعدگی و تخمک گذاری چه باید انتظار داشت
بدن شما بلافاصله آماده سازی برای تخمک گذاری را شروع می کند. می توانید اولین دوره قاعدگی خود را طی چهار تا هشت هفته پس از انجام عمل انتظار داشته باشید.قرص برای سقط جنین

چرخه شما ممکن است بلافاصله به حالت عادی برگردد. برای برخی از افراد دوره های نامنظم و سبک تر یا سنگین تر از گذشته است. ممکن است چند ماه قبل از بازگشت آنها به حالت عادی باشد.قرص برای سقط جنین

به دلیل خطر عفونت ، به شما توصیه می شود که از یک هفته بعد از عمل از تامپون استفاده نکنید.

از رابطه جنسی و باروری چه انتظاری باید داشت
شما نباید یک هفته بعد از داشتن D&E رابطه جنسی برقرار کنید و این به پیشگیری از عفونت کمک می کند و به شما امکان بهبودی می دهد.

وقتی پزشک معالجه کرده اید و دوباره می توانید رابطه جنسی داشته باشید ، پزشک به شما اطلاع می دهد. این رویه نباید بر توانایی شما برای لذت بردن از رابطه جنسی تأثیر بگذارد.قرص برای سقط جنین

باروری شما نیز تحت تأثیر قرار نخواهد گرفت. ممکن است بلافاصله بعد از تحقیق و توسعه باردار شوید ، حتی اگر هنوز پریود نشده باشد.

اگر مطمئن نیستید که چه نوع کنترل تولد برای شما مناسب است ، در مورد جوانب مثبت و منفی هر نوع با پزشک خود صحبت کنید. اگر از کلاه گردن یا دیافراگم استفاده می کنید ، باید حدود شش هفته صبر کنید تا گردن رحم شما به اندازه طبیعی خود بازگردد. در ضمن ، به یک روش تهیه نسخه پشتیبان نیز نیاز خواهید داشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *