انگلیس پس از روشن کردن COVID-19 دسترسی به سقط جنین ، راه را در انگلیس هدایت می کند

کرونا و سقط جنین

کرونا و سقط جنین وزارت بهداشت و درمان بریتانیا تأیید كرده است كه با توجه به قفل تحمیل شده به دلیل بیماری همه گیر COVID-19 ، زنان انگلستان را به طور موقت می توانند سقط جنین پزشکی را در خانه مدیریت کنند. مقامات بهداشتی در ایرلند شمالی ، اسکاتلند ، و ولز – و دولت های سراسر اروپا – باید سریعاً از این پرونده پیروی کنند.

تصمیم استقبال به دنبال خشم و سردرگمی هفته گذشته پس از اعلام دولت تغییر فقط برای معكوس كردن ساعت ها بعد بود.

کرونا و سقط جنین
کرونا و سقط جنین

طبق این سیاست جدید ، زنان در انگلیس می توانند هر دو داروی لازم برای سقط جنین پزشکی – مییفپریستون و میوزوپروستول – را در خانه در طی 10 هفته اول بارداری به دنبال مشاوره پزشکی تلفنی یا الکترونیکی مصرف کنند ، و نه اینکه دوز اول را در یک مرکز درمانی مصرف کنند.

دسترسی به سقط جنین اولیه پزشکی در خانه به زنان این امکان را می دهد که بارداری های ناخواسته را با خیال راحت و خصوصی پایان دهند و از لزوم انجام جراحی های غیر ضروری جلوگیری کنند. تاکنون ، زنان در انگلیس مجبور بودند برای گرفتن قرص مییفپریستون به کلینیک ها مراجعه کنند – در طول بیماری همه گیر COVID-19 با توجه به بسته شدن بسیاری از کلینیک ها و خطرات ناشی از عفونت ، تقریباً غیرممکن بود. همچنین خلاف توصیه های بهداشت عمومی در مورد خودزنی است.

کرونا و سقط جنین

راشل کلارک از خدمات مشورتی بارداری انگلیس ، که در طی شیوع بیماری یک چهارم کلینیکهای خود را نزدیک دیده است ، گفت: زنانی که در معرض COVID-19 آسیب پذیر هستند ، یا با شخصی که زندگی می کند زندگی می کنند ، “باید بین سلامتی خودشان یا دیگری انتخاب کنند. سلامتی کودکان و دسترسی به سقط جنین. ”

در ایرلند شمالی ، وضعیت به ویژه مشکل ساز است: مقررات جدید مجاز به سقط جنین تا 12 هفته ، از 31 مارس شروع می شود ، اما زنان هنوز هم باید برای اولین مرحله از سقط جنین پزشکی به مطب مراجعه کنند. فقدان گزارش شده در مورد خدمات سقط جنین بالینی می تواند زنان را در ایرلند شمالی بدون دسترسی به رویه به دلیل محدودیت های مسافرتی مرزی به دلیل COVID-19 ، به زنان اجازه دهد.

در ایرلند همسایه ، جایی که سقط جنین در ژانویه سال 2019 جریمه شد اما بسیاری از زنان هنوز به خدمات دسترسی دسترسی پیدا می کنند ، گروه ها خواستار دسترسی به سقط جنین پزشکی در منزل از طریق تله پزشکی ، با توجه به ممنوعیت سفر COVID-19 اتحادیه اروپا هستند. وزیر بهداشت ایرلند گفت: دولت در تلاش است تا سیاست هایی را اصلاح کند تا مشاوره از طریق پزشکی از نظر سقط جنین در منزل انجام شود.

جلوگیری از بارداری
جلوگیری از بارداری

سقط جنین

گروه های خبره از جمله کالج رویال زنان و زایمان و متخصص زنان ، کالج رویایی ماماها و خدمات مشاوره بارداری انگلیس خواستار تغییر شدند و گفتند که این امر ایمن و ضروری است. موسسه ملی مراقبت های بهداشتی و تعالی بریتانیا و سازمان بهداشت جهانی از مدیریت خانگی در هنگام سقط جنین زود هنگام که زنان می توانند به اطلاعات و مشاوره پزشکی دسترسی پیدا کنند پشتیبانی می کنند.

خرید قرص سقط جنین

دولت های دیگر کشور های اروپایی ، که در حال حاضر مدیریت سقط جنین پزشکی در خانه در دسترس نیست ، باید از انگلیس پیروی کنند و دسترسی زودهنگام به سقط جنین را به عنوان بخشی از حق مراقبت کامل بهداشتی تحت هر شرایطی تضمین کنند. حقوق بهداشتی و باروری زنان در طی همه گیری پایان نمی یابد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *